Kačių tualetai – ką žinoti ir kaip išsirinkti

Kačių santykis su tualetu (arba smėlio dėže) yra kur kas labiau komplikuotas negu daugelis įsivaizduoja. Paprastai manoma, jog kokią smėlio dėžę benupirktume ir kur ją bepadėtume, katė sėkmingai joje tuštinsis. Realybė yra sudėtingesnė bei reikalaujanti bazinių žinių ir katės (ar kačių) poreikių supratimo. Štai pagrindiniai aspektai į ką būtina atsižvelgti.

  • Vieta – katino tualetui skirkite ramią, nuošalią, bet lengvai pasiekiamą vietą. Taip pat reikia nepamiršti, jog katinai instinktyviai nemėgsta tuštintis ten, kur valgo, tad maistas ir vanduo neturėtų būti arti tualeto.
  • Dydis – tualetas turėtų būti pakankamo dydžio, kad katinui nereikėtų varžyti savo tuštinimosi elgsenos – apsiuostynėti, pakapstyti duobes ir apsisukti kelis kartus prieš pereinant prie reikalų. Kraštai neturėtų būti per aukšti, kad galima būtų lengvai įšokti ir išlipti iš tualeto.
  • Tipas – katinai ganėtinai aršiai užkasinėja savo reikalus, tad prekomenduotina rinktis uždarus tualetus. Jie apsaugo nuo dėmių ant sienų ir nuo kraiko išbarstymo, o tualeto turinio negali pasiekti nei šunys, nei maži vaikai. Tiesa nereikia pamiršti, jog uždari tualetai geriau išlaiko ir kvapą, tad reikėtų dažnesnės priežiūros, kad katinui nekiltų diskomforto tuštinantis.
  • Kraikas – kraiko įvairovė yra milžiniška: ekologiški ir ne, susitraukiantys ir ne, bekvapiai ir su kvapu, pigūs ir brangūs. Bandykite įvairius kraikus tol, kol atrasite tinkamiausią tiek katinui, tiek jūsų pačių patogumui. Katinai yra labai išrankūs gyvūnai, tad nebūtinai brangesnis kraikas bus jiems tinkamesnis. Eksperimentuokite.
  • Kiekis – jei turite daugiau nei vieną katiną – reikėtų turėti bent jau tiek pat ir tualetų. Taip pat rekomenduotina turėti po tualetą kiekviename namo, kotedžo ar buto aukšte.
  • Valymas – reguliarus valymas yra savaime suprantamas. Katinas, lygiai taip pat kaip ir jūs, nemėgsta atlikinėt savo reikalų purviname ir smirdinčiame tualete. Reikia kasdien išsemti ekskrementus ir kitus nešvarumus, o kartą per savaitę pilnai pakeisti visą kraiką. Jei katinas atliko reikalus ne vietoje, nešvarus tualetas gali būti viena to priežasčių.