Kačių drąskyklės – ką žinoti ir kaip išsirinkti (4 patarimai)

Kačių drąskyklės yra svarbiausias baldas visiems kačių turėtojams, todėl ir išrinkti katei drąskyklę gali būti sunkus ir varginantis darbas. Galite įsigyti net kelias drąskykles, o katė jas ignoruos ir toliau sėkmingai drąskys lovos ar sofos kraštus. Viena didžiausių klaidų – žmonės neperka kačių drąskyklės katinui, o perka sau, t.y. žiūri į grožį, o ne funkcionalumą. Būtent šis požiūris mus paskatino sukurti modernių, stilingų ir kokybiškų Katis Medy drąskyklių liniją, nuolat galvojant apie katei reikalingą funkcionalumą. Apžvelkime esminius punktus, norint suprasti katės norus ir kokios kačių drąskyklės jai reikės.

kačių drąskyklės

 

Kodėl katės drąsko?

 • tokiu būdu katės žymi savo teritoriją, kad ji taptų pažįstama ir jauki
 • po ilgų miego valandų katėms reikia pasimankštinti, pasiražyti ir pratampyti raumenis
 • kad atsikratytų negyvo išorinio nagų sluoksnio
 • drąskymas mažina stresą ir nerimą
 • katės drąsko ir dėl to, jog tiesiog mėgsta tai daryti

 

Kaip išsirinkti drąskyklę?

 1. aukštis – drąskyklė turi būti tokio aukščio, kad katė galėtų pilnai išsitiesti kuomet drąsko nagus. Tai labai svarbu sveikatai ir lankstumui. Mankšta nesuteiks pilnavertės naudos, jei katė drąskydama nagus turės pritūpti.
  Visų Katis Medy drąskyklių aukštį galima pasirinkt pagal poreikius.
 2. kokybiškos medžiagos drąskymui ir braižymui – katės pageidauja medžiagos, kuri skeldėtų ir plyštų po nagais. Gamtoje katės teritoriją žymi ilgais rėžiais, tad instinktyviai to paties jos tikisi ir iš drąskyklės. Plius braižyti yra linksma 🙂 Taip pat katės nori, jog drąskantis sklistų garsas – tai joms suteikia pasitenkinimo jausmą. Patartina, jog drąskymo stulpas būtų tuščiaviduris, nes jis lengvesnis, todėl tvirčiau stovės ant pagrindo ir skleis didesnį garsą drąskantis.
  Būtent dėl to Katis Medy drąskykles gaminame tuščiavidures, o virves padengimui galima pasirinkti iš trijų, katėms labiausiai patinkančių, rūšių (sizalis, džiutas, medvilnė).
 3. vertikalūs ir horizontalūs paviršiai – kartais katės pradeda drąskyti nagus į kilimą. Tai reiškia, jog katei nepakanka vertikalios drąskyklės pilnai mankštai atlikti.
 4. medžiagų įvairovė – kad nenuobodžiautų ir būtų užimtos bei laimingos, katės nori turėti įvairių paviršių drąskymui, laipiojimui, miegojimui ir aplinkos stebėjimui. Dėl to dažniausiai reikia kelių laipynių ir drąskyklių su skirtingom medžiagom ir virvėm.
  Katis Medy drąskyklė Iki Lubų patenkina visus katės poreikius – yra aukšta, turi tris aplinkos stebėjimo aikšteles skirtinguose aukščiuose su skirtingais paviršiais, drąskymo stulpas gali būti padengtas trijų skirtingų rūšių virvėm.

Kačių drąskyklės virvių rūšys

Sizalis

Ypatingai stipri ir patvari virvė gaminama iš natūralaus sizalinio pluošto. Sizalinės virvės laikomos tinkamiausiomis kačių drąskyklėms, nes yra atsparios dilimui ir tarnauja daugėlį metų. Liečiant sizalinę virvę, juntamas šiurkštumas, kuris panašus į neapdorotos medienos ar medžio žievės šiurkštumą. Todėl katė šioms virvėms jaučia natūralią trauką.

Džiutas

Į sizalį panašios tekstūros ir savybių virvė. Ji šiek tiek švelnesnė ir mažiau atspari dilimui, bet būtent dėl to katės ją dievina.

Medvilnė

Šeimininkų labiausiai mėgiama virvė dėl savo išvaizdumo ir baltos spalvos, tačiau nors ir turi visas reikalingas savybes, katės mieliau renkasi sizalį arba džiutą.

Paspaudę čia, galėsite susipažinti su veterinarijos gydytojos Indrės Kievišaitės patarimais, kaip katę pripratinti prie kačių drąskyklės.